Майстер спорту України

Народився 8 грудня 1950 року.

Євген зростав у середовищі, де шахи були в пошані. У 5-річному віці він отримав перші уроки цієї гри від батька та старшого брата. Восмирічний Євген впевнено стверджував, що стане в майбутньому істориком і шахістом. Того ж року він починає відвідувати шаховий гурток під керівництвом Юрія Каєма.

Кандидатом у майстри спорту Євген Чернов став у 1970 році. А в 1972-му вступив до університету на історичний факультет. З 1983 по 2014 рік Євген Абрамович працював викладачем історичного факультету ДНУ. Проте шахи завжди посідали у його житті важливе місце.

З початку 1970-х Євген Чернов — постійний учасник та призер багатьох міських турнірів та республіканських турнірів.

Зокрема, в турнірі командної першості СРСР серед вузів (Днепропетровск, 1977), граючи за другу команду ДНУ, розділив перше місце за першою дошкою з С. Макаричевым та посів друге місце в командному заліку, до того ж виконав норматив майстра спорту СРСР. Окрім цього, Євген Абрамович постійно грав за команду ДНУ у всесоюзних, республіканських, обласних і міських змаганнях, завжди показуючи високі результати. Саме тому за ним твердо закріпилася репутація командного гравця.

Чемпіон Дніпропетровська (1977, 1983). Чемпіон Дніпропетровської області (2002), багаторазовий призер і чемпіон області й міста з активних шахів і бліцу. Норму майстра спорту України виконав у 2007 році.

Сьогодні Євгени Абрамович Чернов — один з ветеранів дніпровських і українських шахів, призер багатьох ветеранських турнирів. Чемпіон України у складі команди Дніпропетровської області (2013), другий призер (2011). Чемпіон України серед ветеранів (2011, 2013) у трьох ігрових категоріях (2014). Учасник чемпіонату світу серед ветеранів.

Через професійну, тренерську та громадську діяльність в різні часи Євген Чернов менше виступав на турнірах, проте завжди посідав почесне місце в шаховому житті регіону. З 1970-х був у складі багатьох громадських шахових організаціях. З початку 1990-х очолював правління ДОШК, співголова Дніпропетровської обласної шахової федерації. Працював тренером в ДЮСШ №2, ДЮСШ №6, в обласному шаховому клубі. В 1974 році вперше під керівництвом Віктора Гуревича та Євгена Чернова команда Дніпропетровська стала чемпіоном України серед ДЮСШ в Чернівцях. Тренер збірної Дніпропетровської області на срібній VII Спартакіаді України (Суми, 1977). Тренер А. Чанцева, Л. Милова, І. Варицького, С. Браєра, А. Ромашко, Е. Трипольского, Анни, Маріци й Марка Цирульників, Я. Меллера, К. Ткачева, Є. Гребенщикової.