Історія школи

Комунальний позашкільний навчальний заклад «ДИТЯЧО-ЮНАЦЬКА СПОРТИВНА ШКОЛА №9 ім. міжнародного гросмейстера О. С. Мороза Дніпровської міської ради» був заснований в 1980 році. На сьогоднішній день у школі працюють 15 тренерів першої кваліфікаційної категорії, міжнародні гросмейстери та майстри спорту з шахів. Учнівський колектив представлений 438 шахістами.

Учні ДЮСШ — переможці та призери чемпіонатів України в різних вікових категоріях, чемпіонатів світу та Європи, міжнародних змагань. За часи існування навчального закладу 8 випускників стали міжнародними гросмейстерами та 17 — майстрами спорту України. Збірна школи — багаторазовий чемпіон серед ДЮСШ. Слід зазначити, що два учні школи входять до складу збірної команди України з шахів.

У навчальному процесі поєднуються сучасні технології та досвід традиційної шахової школи, заслуженими представниками якої були, зокрема, директори: Володимир Олександрович Лимар і Олександр Стефанович Мороз, що очолювали заклад у різні часи його існування. Ім’я одного з них наразі з гордістю носить ДЮСШ №9.

 

Олександр Стефанович Мороз
(18. 01.1961 — 17. 01. 2009)

Міжнародний гросмейстер (1999), міжнародний майстер (1993), майстер спорту СРСР (1982), міжнародний арбітр (2001), голова Дніпропетровської обласної шахової федерації (1989-2009),

 

голова дитячо-юнацької комісії Федерації шахів України, директор ДЮСШ / СДЮСШОР №9 м. Дніпропетровська (1996-2009)

Олександр Мороз народився в робітничій сім’ї, закінчив середню школу із золотою медаллю. Отримав дві вищі освіти — фізичний факультет Дніпропетровського державного університету (1983) і Дніпропетровський державний інститут фізичної культури та спорту (1991). Тренувався під керівництвом майстра в ДЮСШ-2 та ДЮСШ-6. Був директором шахового клубу ДДУ (1985-1992), потім очолив Дніпропетровський обласний шаховий клуб. Завдяки його зусиллям у важкі 90-ті вдалося зберегти приміщення клубу для любителів стародавньої гри. З 1996 року і до самої смерті працював директором ДЮСШ №9 м. Дніпропетровська. За часи його керування школа отримала статус СДЮСШОР — школи олімпійського резерву (2002).

Олександр Стефанович працював з багатьма нині відомими шахістами області: міжнародними гросмейстерами Дмитром Максимовим, Ярославом Зінченко, Георгієм Арзуманяном, Анастасією Карлович, майстром спорту Катериною Романовою, міжнародним майстром Світланою Москалець. Шахісти та команди під його керівництвом досягли значних успіхів у турнірах республіканського, національного й міжнародного рівней. Мороз проводив активну громадську роботу, займався журналістикою. З 1989 і до самої смерті був незмінним головою Дніпропетровської обласної шахової федерації.

У 2012 році в приміщенні ДЮСШ-9 закладено меморіальну дошку в пам’ять про першого в історії дніпропетровських шахів гросмейстера. З 2009 року проходять меморіальні турніри його імені, які в 2012-2013 роках набули статусу міжнародних фестивалів.

Вгору
Template by JoomlaShine